Tuna Kasbek – Photography Solutions » Hakkımızda
New-logo-site

Hakkımızda

Firmamız, 2009 yılında gazeteci Tuna Kasbek tarafından kurulmuştur.

Kurulduğu ilk yıllarda Antalya’da aktif çalışan reklam ajanslarına fotoğraf hizmeti veren firma daha sonra bağımsız bir fotoğraf ajansı olma özelliği göstermiştir.
Yıllar içinde bünyesine grafik, video, kurgu, hava çekimleri ve 360 derece çekim özelliklerini de ekleyen firma bugün neredeyse tam kapsamlı bir reklam ajansı özelliğini taşımaktadır. Konusunda uzman ekip ve ekipmanlar ile her geçen gün çalışma alanını geliştiren Tuna Kasbek Photography Solutions bugün fotoğraf, video, sosyal medya, grafik tasarım ve web tasarım hizmetleri vermektedir.

Ekibimiz

Tuna Erdil Kasbek

Fotoğrafçı

Gizem Günay

Sosyal Medya Yöneticisi

Seçil Sezekli

Grafiker

Moda Fotoğrafçısı

Giysi ve diğer moda öğelerin gösterilmesi ile ilgilenen bir fotoğraf sanatı türüdür. Moda fotoğrafçılığı sanatı, reklam fotoğrafçılığı ile kardeş iki daldır. Ürünün özellikleri, duruşu ve çevresel koşullarının hikayeleştirildiği çekim tarzı amatör ellere teslim edilemeyecek kadar önem taşır. Maliyetleri milyonları bulan tasarımların belgelenmesi şansa bırakılamaz. Zaman içinde giysiler ve modanın, egzotik mekanlar ve hikâyeler içinde değeri arttıkça, Moda fotoğrafçılığı kendi estetiği içinde gelişmiştir.

Mimari Fotoğrafçı Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Mimari fotoğrafçı seçerken dikkat edilmesi gereken hususların başında, fotoğrafçının mesleki nitelikleri gelir. Kişinin alanı hakkındaki tecrübesi önemlidir. İyi bir mimari fotoğrafçı, az çok mimarlık ile ilgilenmeli, mimari akımların özelliklerini bilmeli ve bunları uygun biçimde entegre ederek doğru mimari fotoğraflar çekebilmelidir. Mimari fotoğrafçı seçerken, fotoğrafçının çeşitli çalışmalarını doğru bir teknik bilgi ile inceleyip eleştirebilecek bir kişiden yardım almakta fayda vardır.

Still Life Fotoğraf

Hareketli olmayan ve genellikle küçük olan nesne yada nesneler grubunun fotoğraflanmasıdır. Günümüzde ürün çekimi olarak da adlandırılır. Diğer fotoğrafçılık dallarına oranla fotoğrafçıya çok daha fazla kompozisyon imkanı sunar. ürünün doğru açılar ile hikayeleştirilmesi ve günümüzün en ciddi satış platformu olan e-ticaret için kurgulanması ciddi bir iş koludur. İyi bir still life fotoğrafçı uygun ekipman ve zemin çalışması ile yemek, ürün, mücevher gibi bir çok ana fotoğraf dalında başarı gösterir.